Артист-ток про хроніки вишиванки (15.01.2023)

Шоста подія проєкту Weaving – артист-ток про Хроніки вишиванки від ГО Центр культурного розвитку «Тотем» з Херсону.

15 січня о 18:00 у Львівському Муніципальному Мистецькому Центрі (вулиця Стефаника, 11) відбудеться зустріч з кураторкою проєкту Оленою Афанасьєвою, авторкою «Хронік вишиванки» Інною Микуцькою, правозахисницею Наталею Бімбірайте, куратором проєкту Weaving Антоном Ткаченком.

Інна Микуцька – авторка «Хронік вишиванки». Про життя в окупованому Херсоні з першого до останнього дня. Про атмосферу, настрої, про щоденне очікування ЗСУ – і про надію, адже майже кожен допис у щоденнику закінчувався словами: «Пам’ятайте, що в мене немає іншої реальності, окрім тієї, у якій Україна перемогла і Херсон звільнено».

Олена Афанасьєва – кураторка, голова ГО Центр культурного розвитку «Тотем». Про трансформацію культурних практик з 24 лютого 2022 і про те, як у проєктах, створених під час війни, побачити майбутнє.

Наталя Бімбірайте, правозахисниця і громадська лідерка, яка представляє одразу дві організації – «Культурний центр Україна-Литва» і «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Про документування військових злочинів росії й про те, чому потужний спротив Херсона став не тільки шоком для окупантів, але й відкриттям для України.

Антон Ткаченко – художник, куратор, співзасновник Гаражу 127. Про проєкт Weaving, самоорганізацію в мистецтві, Гараж 127 та релокацію.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Джерело: Львівський муніципальний мистецький центр

Фортеця Тягинь. Дослідження 2019-2021 років. Київ-Херсон. ІА НАН України, ХМГО «Культурний центр Україна-Литва», 2021

У монографії репрезентовані матеріали комплексних досліджень середньовічної фортеці, розташованої біля с. Тягинка Бериславського району Херсонської області, які проводилися Південною Середньовічною експедицією Інституту археології НАН України протягом 2019-2021 років за сприяння ХМГО «Культурний центр Україна-Литва».

Книгу розраховано на археологів, викладачів історії та культурології, краєзнавців, студентів історичних факультетів вишів та всіх, хто цікавиться вітчизняною історією та культурою.

ВОЛОНТЕРАМ УКРАЇНИ І ЛИТВИ,
ЛЮДЯМ З БЕЗКОРИСНИМ
ЩИРИМ СЕРЦЕМ ТА НАТХНЕННЯМ
У ВІДНОВЛЕННІ СПРАВЖНЬОЇ ІСТОРІЇ
НАШИХ КРАЇН ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

Авторський колектив висловлює подяку всім, хто допоміг цій монографії побачити світ. Видання книги здійснене завдяки підтримки депутатського корпусу Херсонської обласної ради VIII скликання на чолі з Олександром Самойленком, та коштом обласного бюджету.
Особлива вдячність депутатам Херсонської обласної ради VIII скликання – Павлу Александрову, Вікторії Гавренковій, Віктору Деркачу, Почесному
консулу Литовської Республіки в Херсонській області Віктору Попову, Центру культурного розвитку «Тотем», Раді з питань міжнаціональних відносин при Херсонській обласній державній адміністрації, колективу Департаменту реалізації гуманітарної політики ХОДА та Обласної інспекції по охороні пам’яток історії та культури.

Затверджено до друку Вченою Радою Інституту археології НАН України (протокол №20 від 16 грудня 2021 р.).
Науковий редактор: О.П. Моця, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук

Рецензенти: В.М. Андрєєв, доктор історичних наук, професор
І.П. Возний, доктор історичних наук, професор
О.М. Титова, кандидат історичних наук, доцент
О.В. Якимчук, кандидат технічних наук, доцент

Автори: Д.Ю. Алядінова, О.В. Афанасьєва, С.О. Біляєва, Н-Д.А. Бімбірайте, О.В. Грабовська, В.А. Грицаєнко,
К.С. Гуленко, М.М. Ієвлев, О.Є. Мальченко, О.В. Манігда, М.С. Сергеєва, О.Є. Фіалко, О.В. Чубенко
Відповідальний редактор: Н-Д.А. Бімбірайте
Автори фотографій: М.Є. Афанасьєв, Н-Д.А. Бімбірайте, В.А. Грицаєнко, К.С. Гуленко, О.І. Лето,
А.А. Чекановський, О.В. Чубенко.

Завантажити >>>