Про нас

Нашi цiнностi

Репутація

Наша команда цінує довіру один до одного, до партнерів, відкритість до інновацій, до людей та світу. Ми віримо в людину та добро. Ми цінуємо взаємопідтримку та відчуваємо її щодня в діяльності ІРЦ «Правовий простір». Ми забезпечуємо експертність, бо вона формує довіру до нас.

Свобода

Для нас свобода – це шлях до демократії та свобода вибору кожної людини. Свобода – це незалежність. Свобода – це діалог. Свобода забезпечує можливість добровільного прийняття обмежень. Якщо ми хочемо жити у повазі до себе, маємо поважати інших, їх особисті кордони та автономність.

Відповідальність

Ми беремо відповідальність за себе, свої рішення та вчинки. Усвідомлюємо відповідальність та право вибору.

Повага до людської гідності

Повага до людської гідності є фундаментом прав людини (кожна людина від народження наділена гідністю та свободою. Право кожної людини на життя нерозривно поєднано з її правом на людську гідність. Як основні права людини, вони зумовлюють можливість реалізації всіх інших прав і свобод людини і громадянина, і не можуть бути ані обмежені, ані скасовані).

Право на людську гідність — це право, що захищає гідність будь-якої особи, забезпечує належне ставлення до неї з боку органів державної влади, інших осіб. Воно належить до основоположних прав людини, адже воно є необхідним для її нормального існування та розвитку.

Принциповість

Для нас «слово» дорівнює «діло». Ми чесні, послідовні в цілях та задачах, віддані спільній справі. Для нас цінності – понад усе, і саме вони дають можливість дотримуватись вектору на місію та цілі.

Орієнтованість на результат

Ми ставимо реальні цілі, генеруємо кейси, що є успішними і повчальними та поширюємо їх. Ми використовуємо передовий досвід. Ми креативні – використовуємо гнучкі та варіабельні інструменти, постійно аналізуємо зовнішній досвід і адаптуємо його до задач Правового простору, залучаючи партнерів. Екологічність (екологічна етика, екологічна свідомість) – відмова від насилля стосовно природи, не завдавання шкоди всьому живому, формування екологічних моделей поведінки, орієнтованість на досягнення сталого розвитку.

Екологічність

Екологічна етика, екологічна свідомість - відмова від насилля стосовно природи, не завдавання шкоди всьому живому, формування екологічних моделей поведінки, орієнтованість на досягнення сталого розвитку.

Iсторiя розвитку та досягнення

Iсторiя розвитку та досягнення

З початку 2009-го і до офіційної реєстрації юридичної особи ГО «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» ми працювали як підрозділ у складі Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я

докладніше

Наші принципи

Наші принципи

Наша Команда

Коло
Коло

Персонал

Наталя-Дануте Антано Бімбірайте

Наталя-Дануте Антано Бімбірайте

Директорка

Олена Ялова

Олена Ялова

Проєктна менеджерка

Олена Павловська

Олена Павловська

Фінансова менеджерка

Дмитро Жуков

Дмитро Жуков

ІТ спеціаліст

Олена Орлова

Олена Орлова

Комунікаційна менеджерка

Сергій Ольшевський

Сергій Ольшевський

Регіональний координатор у Тернопільській області

Світлана Біляєва

Світлана Біляєва

Експертка з історії та археології

Коло
Коло

Правління

Олександр Кобець

Олександр Кобець

Голова правління. Виконавчий директор ГО “Асоціація Української Миротворчої Школи”

Тетяна Лєнь

Тетяна Лєнь

Доцент кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Херсонського державного аграрно-економічного університету

Олександр Павліченко

Олександр Павліченко

Виконавчий директор  Української Гельсінської Спілки з прав людини

Коло
Коло

Наглядова рада

Олена Афанасьєва

Олена Афанасьєва

Голова Наглядової ради. Голова ГО Центр культурного розвитку «Тотем», культурна менеджерка, кураторка

Дементій Білий

Дементій Білий

Голова обласної організації КВУ, політолог, редактор сайту «Політична Херсонщина»

Юрій Палічев

Юрій Палічев

Член правління ГО “Болгари Херсонщини ім.Хана Курбата”, директор ТОВ “Інвестиційне агентство розвитку сільських територій”

Коло
Коло

Ревізійна комісія

Елла Петренко

Елла Петренко

Голова Білозерського центру регіонального розвитку, експертка з бюджетної прозорості

Денис Костюнін

Денис Костюнін

Голова Ревізійної комісії. Фінансовий директор ГО “Докудейз”

Людмила Кузьменко

Людмила Кузьменко

Кандидат технічних наук, доцент, фінансова директорка ГО «Глобальний погляд»

Бачення майбутнього

В Україні легалізовано інститут шерифів (визначено повноваження, джерела фінансування).

Затверджено міську Програму «Безпечне місто», в яку включено розділ «Розвиток громадських просторів». Розроблено критерії безпечного простору і міські програми проходять експертизу на відповідність цим критеріям.

У «третьому секторі» Херсонщини та України розвивається взаємопідтримка в контексті безпеки громадських активістів (правила безпеки громадського активіста знають і використовують).

В Україні розробляються нові наукові моделі вирішення актуальних проблем суспільного життя, серед яких протидія злочинності. Злочинність має здатність невпинно еволюціонувати, набирати нових форм і проявів, поширюватись у найрізноманітніших суспільних сферах. Відтак ефективна боротьба зі злочинністю вимагає врахування широкого переліку факторів, серед яких помітне місце займає історичний досвід, зокрема кримінальне право на українських землях у складі Великого князівства Литовського – держави, що здійснила важливий внесок у формування та розвиток східноєвропейської правової традиції. Литовські Статути створили історичне підґрунтя розвитку правової системи України в європейському контексті. Подальші вдосконалення кримінального закону повинні базуватись на існуючих досягненнях правової думки та розумінні історичного контексту.

Відновлення історичної пам'яті є невід'ємною складовою ідентичності українців. Пріоритет захисту литовської культурної спадщини в Україні має бути включено у державні програми Литовської Республіки.

ІРЦ «Правовий простір» є суб’єктом кампаній зі збереження культурної спадщини - середньовічних пам'яток Вежа Вітовта та фортеця Тягинь, де роль організації – зняття загрози для цих пам’яток і екосистеми пониззя Дніпра через плани будівництва ГЕС-2. Тема ГЕС-2 має активно обговорюватися у суспільстві, а саме будівництво має бути зупинено. У нашій візії майбутнього мешканці прилеглих до будівництва сіл та міст (с.Веселе, м.Нова Каховка, м.Херсон) усвідомлюють небезпеку будівництва, підтримують кампанію адвокації, що впроваджується в Україні. Міжнародна спільнота долучилась до захисту екосистеми пониззя Дніпра, реалізуються адвокаційні, правозахисні та інформаційні кампанії із залученням українських та міжнародних партнерів. Україна дотримується вимог Бернської Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, яку вона ратифікувала. Вдосконалено Концепцію «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року та Концепцію Енергетичної стратегії України на період до 2035 року.

Документи та звіти

Річний звіт 2022 Громадські центри права в Украні

Річний звіт 2022 Громадські центри права в Украні

Звіт за проектом

Звіт за проектом "Ресурсні центри громад в Україні", 2019-2021

ІРЦ

ІРЦ "Правовий простір". Річний звіт 2019-2020"

Річний звіт 2020 проєкту

Річний звіт 2020 проєкту "Шерифи для нових громад

Громадський бюджет Херсона. Підсумки першого року 2019

Громадський бюджет Херсона. Підсумки першого року 2019

Наші медіа партнери:

Наші донори: