Video about IRC “Legalspace”

Video about IRC “Legalspace”

Згуртованість дає нам сили (14.02.2024)
Екскурсії новими місцями – це привід для спілкування, позитивних вражень, відкриттів, це зняття стресу і розширення горизонтів можливостей.
Пані Ганна — з Нової Каховки. Жінка разом зі своїми рідними двічі була змушена тікати від російської агресії: у 2014 році вони вимушено покинули власний дім у Донецькій області, а вже у 2022 році, переживши 59 днів в окупації у Новій Каховці на Херсонщині. Зараз вона в Калуші Івано-Франківської області і дуже вдячна за ту підтримку, яку надають ВПО:
«Зараз такий час, що дуже радієш, коли тобі простягають руку допомоги. Тебе везуть, все організовують, розказують, показують. Ми поїхали на екскурсію разом з моїми батьками пенсіонерами та дітьми. Емоцій дуже багато, їх словами просто не передати. Тому дуже вдячна всім, що допомагаєте!»
Дивіться самі!
*Цей проєкт виконується ГО «ІРЦ «Правовий простір» у партнерстві з Аcted та фінансується Гуманітарним фондом для України”.
ActedІРЦ Правовий простірUkraine Humanitarian Fund

Щодня ми доводимо, ВПО – це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад (30.12.2023)
Через військову агресію росії й окупацію рідної Херсонщини нашій організації довелося релокуватися. Вся команда залишилася в Україні. На новому місці ми почали допомагати таким самим вимушеним переселенцям, як і ми.
З вересня 2023 року наша організація ІРЦ “Правовий простір” у партнерстві з Міжнародної гуманітарною організацією Acted за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України/Ukraine Humanitarian Fund надає багатопрофільну допомогу ВПО, що проживають шелтерах у м.Тернополі, м. Хмельницькому і в трьох шелтерах Калуської громади Івано-Франківської області.
Серед допомоги: кухонне обладнання й меблі, побутова та ІТ-техніка, спортінвентар, гаряче харчування, гігієнічні набори та екскурсії.
З листопада по січень ми надали 9161 гарячих обідів для переселенців у шелтері в Тернополі і трьох шелтерах Калуської громади. Та видали 157 гігієнічних наборів.
Створили і забезпечили ІТ-технікою та меблями дві кімнати соціалізації у Калуській громаді та коворкінг у Тернополі.
Два шелетри Калуської громади отримали спортивний інвентар.
У Центрі позашкільної освіти Великобірківської громади Тернопольскої області ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ Великобірківської селищної ради обладнали сучасний STEM-клас робототехніки.
Як це було дивіться в ролику.
*Цей проєкт виконується ГО «ІРЦ «Правовий простір» у партнерстві з Аcted та фінансується Гуманітарним фондом для України”.

У Тернополі готують гарячі обіди для переселенців з Херсонщини
У західних областях України реалізують проєкт допомоги внутрішньо переміщенням особам. Його втіленням займається херсонська громадська організація інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” у партнерстві з міжнародною французькою гуманітарною організацією “Acted” за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України. В рамках проєкту переселенців годують гарячими обідами. Як це відбувається у Тернополі, бачили кореспонденти Суспільного.
Про це ви також можете прочитати у матеріалі за посиланням: https://suspilne.media/612501-blagodi…

Гаряче харчування, екскурсії, засоби гігієни та ін. – від благодійників для ВПО

✅ВПО, які мешкають у шелтерах на території Калуської МТГ («Теремок», с. Мостище, с. Боднарів), отримують гуманітарну допомогу від ГО «ІРЦ Правовий простір». Людям надають гігієнічні набори, комплекти спортивних ігор для дітей, ІТ-обладнання та побутову техніку. В кожному пакеті наявні інформаційні бюлетні з координатами відповідних соціальних служб, куди слід звертатись за допомогою. Протягом двох місяців представники донорів привозитимуть у термосумках порції гарячого харчування для жителів прихистків.

📌 Також у рамках даного проєкту відбулися цікаві екскурсії у мальовничі Карпати. Внутрішньо переміщені особи відвідали парк-музей мініатюр у Яремчі, водоспад «Пробій» та Полонину Перці у Яблуниці.

💬За словами регіонального менеджера ГО «ІРЦ Правовий простір» по Івано-Франківській області Романа Пілецького, проєкт, наразі, розрахований на шість місяців. Проєкт виконується ГО «ІРЦ «Правовий простір» у партнерстві з Аcted та фінансується Гуманітарним фондом для України. #Калуська_ТГ_ВПО

#Медіацентр_КМГ

#https://www.facebook.com/actedukraine/

#UkraineHumanitarianFund

#ІРЦ_Правовий_простір ІРЦ Правовий простір

Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine

Acted Ukraine

Джерело: Калуська міська рада

Допомога для Херсонщини від Почесного консульства Литовської Республіки в м.Тернопіль
У червні отримали для Херсонщини від Почесного консульства Литовської Республіки в м.Тернопіль:

  • – антисептичні серветки
  • – нагрівачі дизельні (теплові гармати)
  • – генератори
  • – котушки-подовжувачі
  • – кейс-аптечки
  • – каністри пластикові
  • – ліхтарі-повербанки Marelo
  • – підсумки для аптечки
  • – продукти
  • – медикаменти та перев’язочні матеріали.

Допомога вже доставлена на Херсонщину до селища Антонівка, Тягинської громади, с. Новодмитрівка Білозерської громади Антонина Чередник та м. Херсона.

Херсонців тягне додому
Хтось повертається у снах і мріях. Хтось збирає допомогу. Хтось повертається, щоб доставити її людям.
ІРЦ Правовий простір доставляє на Херсонщину чергову партію гуманітарної допомоги – одяг, ковдри, засоби гігієни, харчування, комп’ютери дітям для навчання, а ще автівку для потреб Тягинської громади.
Допомога збирається українською громадою в Італіі, литовською ГО «Допомога півдню України»? AID for Southern Ukraine, немайдужими людьми світу.
Наближаємо Перемогу разом!

Насіння Перемоги: як херсонці допомагають одне одному

Херсонців тягне додому. Хтось повертається у снах і мріях. Хтось збирає допомогу. Хтось повертається, щоб доставити її людям. ІРЦ «Правовий простір» доставляє на Херсонщину чергову партію гуманітарної допомоги – одяг, ковдри, засоби гігієни, харчування, комп’ютери дітям для навчання, а ще автівку для потреб Тягинської громади.
Допомога збирається українською громадою в Італіі, литовською ГО «Допомога півдню України», немайдужими людьми світу. Наближаємо Перемогу разом!

МОРТАРА-ТЕРНОПІЛЬ-ХЕРСОНЩИНА
Останні дні березня видалися насиченими аж через край, в доброму сенсі. Необхідна допомога надійшла неочікувано. І дуже цінно, що ця допомога – цілих 7 тонн одягу, взуття, продуктів, гігієни від земляків з Італії – української громади міста Мортара! За що ми щиро вдячні координаторкам Ользі Максимів та Олені Гусаровій!
А почалася ця історія з відомої на Херсонщині волонтерки Наталі Бреус, яка хоч і вимушена бути далеко від рідного міста, та вона на відстані вміє творити дива. Цього разу Наталя нас вчасно зкомунікувала.
Вся допомога призначена жителям Херсона й громад Херсонщини, куди вже повертаються люди.
А далі довелося долати виклики. Треба дуже швидко знайти в Тернополі приміщення, яке б вмістило увесь вантаж. І людей, які би швидко розвантажили фуру. На прохання про допомогу одразу відгукнувся Почесний консул Литви в Тернополі Ярослав Візняк, який разом зі співробітниками Тернопільської міської ради почали шукати варіанти. За що ми невимовно вдячні! Й вдячні особисто Ігорю Токарчуку з міської ради, що підключився до пошуків просторого і надійного приміщення, до якого могла би під’їхати 20-тонна вантажівка. Менш ніж за день свій склад у безкоштовне користування надав тернополянин Ігор Гірчак.
Знайти добровольців для розвантаження теж було доволі складно, ми не місцеві. Та й тут на допомогу прийшли херсонці – Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська. Коли я звернулася до Сашка й Тетяни пізно ввечері у п’ятницю, вони сказали: «Ми Вас не покинемо, щось вигадаємо». І разом із водієм Сергієм Ольшевським домовились з військовими, які підставили плече.
Дякуємо також нашим волонтерам – Олені й Віктору Тарасенкам!
За оперативну й креативну подачу цієї історії красно дякуємо нашим давнім надійним партнерам – Центр культурного розвитку “Тотем” / Centre of cultural development “Totem”!
Щиро дякуємо всім, хто долучився до збору й отримання цієї допомоги! Разом нам вдалося в рекордно короткий термін виконати це завдання!
Наступного дня перша частина вантажу поїхала до Великої Олександрівки, до якої повертається все більше людей.
Наталя Бімбірайте, директорка ГО “ІРЦ “Правовий простір”.

Ми терпляче чекали як проявить себе цей литовський “коник” в бойових умовах на Донбасі. Сьогодні отримали довгоочікувану вісточку.
Наприкінці 2022 року ІРЦ «Правовий простір» передав позашляховик Nissan Terrano військовій частині, яка визволяла Херсонщину, а нині боронить Донбас. Там служать і херсонці.
Ще навесні 2022-го наші литовські партнери – громадська організація AID for Southern Ukraine (українською «Допомога Півдню України»)почали збирати й передавати нам допомогу. Великий попит тоді був й лишається на позашляховики. 
І ось ще одна автівка приїхала з Литви в гарячу точку та наближає нашу перемогу!
Щиро дякуємо нашим литовським друзям і партнерам, всім, хто пожертвував кошти, час і зусилля, особливо Viktorija Gorbatenko Laurynas Maksvytis Vytenis Daubaras !
Щиро дякуємо литовському волонтеру Giedrius Latakas і всій команді, які організували доставку кількох автівок разом з нашою до польсько-українського кордону.
Дякуємо невтомним херсонським волонтерам Тетяні Шкодівській, Марині Єлисеєвій, Олені Шкодівській, Сергію Пучкову, Олені Тарасенко, які доставили авто в Україну й передали ЗСУ.
Автівка вже пройшла випробування на витривалість по бездоріжжю.
Слава Україні!
Už mūsų ir jūsų laisvę!

Наближаючи мрію
Ще до війни у нас була традиція присвячувати день народження важливій справі й таким чином його відзначати наближаючи мрію. Але російські окупанти примусили відкласти довоєнні мрії.
Вересень 2022. Херсонщина окупована. Мрія – деокупація рідного міста від російських загарбників. Віримо, кожен з нас може наблизити мрію допомагаючи захисникам України й один одному. І внесок кожного є вагомим!
Тому у свій день народження, директорка ІРЦ «Правовий простір» Наталя Бімбірайте зробила допис у соцмережах: “Щиро вдячна за перші привітання з днем народження, які вже отримала. Та святкувати буду в рідному Херсоні після перемоги. А зараз всі мої думки про наших захисників на фронті, від кого залежить наша перемога і той час, коли ми зможемо повернутися додому. То ж хто має бажання, можете мене привітати будь-якою пожертвою. Зібрані кошти підуть на забезпечення земляків зі штурмового батальйону на Херсонському напрямку”.
За короткий час вдалося зібрати 15 тисяч гривень, придбати й передати херсонцям до штурмового батальйону бінокль, дальномір й тактичні рукавички.
Несподівано й зворушливо було отримати з фронту подяку від земляків!

До дня пам”яті героїв Небесної сотні
Інтерв’ю директорки ІРЦ Правовий простір, учасниці Херсонського Майдану, Наталі Бімбірайте до Дня пам’яті героїв Небесної сотні.

Хочемо познайомити усіх небайдужих людей та тих, хто прагне розвиватися сам та покращувати життя у своїх громадах з місією, цінностями та напрямками діяльності нашої організації – ІРЦ “Правовий простір”. Переконані, що об”єднавшись можна досягати цілей та втілювати мрії! Завдяки навчанню нашої волонтерки Марини Войтенко в Академії громадського активізму, ми стали переможцями конкурсу міні-грантів на покращення комунікаційної спроможності. Маємо честь поділитися результатом – відео про нашу організацію. Команда ІРЦ “Правовий простір” щиро вдячна за можливість Академії громадського активізму – програмі, яка реалізується Фондом Східна Європа та Internews Ukraine за підтримки проєкту USAID Демократичне врядування у Східній Україні. Дякуємо за натхнення, допомогу й участь у створенні ролику Еллі Петренко, Ларисі Оленковській, Олені Афанасьєвій, Максу Афанасьєву та Центру культурного розвитку “Тотем” / Centre of cultural development “Totem”