Video about IRC “Legalspace”

Video about IRC “Legalspace”

Наближаючи мрію
Ще до війни у нас була традиція присвячувати день народження важливій справі й таким чином його відзначати наближаючи мрію. Але російські окупанти примусили відкласти довоєнні мрії.
Вересень 2022. Херсонщина окупована. Мрія – деокупація рідного міста від російських загарбників. Віримо, кожен з нас може наблизити мрію допомагаючи захисникам України й один одному. І внесок кожного є вагомим!
Тому у свій день народження, директорка ІРЦ «Правовий простір» Наталя Бімбірайте зробила допис у соцмережах: “Щиро вдячна за перші привітання з днем народження, які вже отримала. Та святкувати буду в рідному Херсоні після перемоги. А зараз всі мої думки про наших захисників на фронті, від кого залежить наша перемога і той час, коли ми зможемо повернутися додому. То ж хто має бажання, можете мене привітати будь-якою пожертвою. Зібрані кошти підуть на забезпечення земляків зі штурмового батальйону на Херсонському напрямку”.
За короткий час вдалося зібрати 15 тисяч гривень, придбати й передати херсонцям до штурмового батальйону бінокль, дальномір й тактичні рукавички.
Несподівано й зворушливо було отримати з фронту подяку від земляків!

Допомога для Херсонщини від Почесного консульства Литовської Республіки в м.Тернопіль
У червні отримали для Херсонщини від Почесного консульства Литовської Республіки в м.Тернопіль:

  • – антисептичні серветки
  • – нагрівачі дизельні (теплові гармати)
  • – генератори
  • – котушки-подовжувачі
  • – кейс-аптечки
  • – каністри пластикові
  • – ліхтарі-повербанки Marelo
  • – підсумки для аптечки
  • – продукти
  • – медикаменти та перев’язочні матеріали.

Допомога вже доставлена на Херсонщину до селища Антонівка, Тягинської громади, с. Новодмитрівка Білозерської громади Антонина Чередник та м. Херсона.

Херсонців тягне додому
Хтось повертається у снах і мріях. Хтось збирає допомогу. Хтось повертається, щоб доставити її людям.
ІРЦ Правовий простір доставляє на Херсонщину чергову партію гуманітарної допомоги – одяг, ковдри, засоби гігієни, харчування, комп’ютери дітям для навчання, а ще автівку для потреб Тягинської громади.
Допомога збирається українською громадою в Італіі, литовською ГО «Допомога півдню України»? AID for Southern Ukraine, немайдужими людьми світу.
Наближаємо Перемогу разом!

Насіння Перемоги: як херсонці допомагають одне одному

Херсонців тягне додому. Хтось повертається у снах і мріях. Хтось збирає допомогу. Хтось повертається, щоб доставити її людям. ІРЦ «Правовий простір» доставляє на Херсонщину чергову партію гуманітарної допомоги – одяг, ковдри, засоби гігієни, харчування, комп’ютери дітям для навчання, а ще автівку для потреб Тягинської громади.
Допомога збирається українською громадою в Італіі, литовською ГО «Допомога півдню України», немайдужими людьми світу. Наближаємо Перемогу разом!

МОРТАРА-ТЕРНОПІЛЬ-ХЕРСОНЩИНА
Останні дні березня видалися насиченими аж через край, в доброму сенсі. Необхідна допомога надійшла неочікувано. І дуже цінно, що ця допомога – цілих 7 тонн одягу, взуття, продуктів, гігієни від земляків з Італії – української громади міста Мортара! За що ми щиро вдячні координаторкам Ользі Максимів та Олені Гусаровій!
А почалася ця історія з відомої на Херсонщині волонтерки Наталі Бреус, яка хоч і вимушена бути далеко від рідного міста, та вона на відстані вміє творити дива. Цього разу Наталя нас вчасно зкомунікувала.
Вся допомога призначена жителям Херсона й громад Херсонщини, куди вже повертаються люди.
А далі довелося долати виклики. Треба дуже швидко знайти в Тернополі приміщення, яке б вмістило увесь вантаж. І людей, які би швидко розвантажили фуру. На прохання про допомогу одразу відгукнувся Почесний консул Литви в Тернополі Ярослав Візняк, який разом зі співробітниками Тернопільської міської ради почали шукати варіанти. За що ми невимовно вдячні! Й вдячні особисто Ігорю Токарчуку з міської ради, що підключився до пошуків просторого і надійного приміщення, до якого могла би під’їхати 20-тонна вантажівка. Менш ніж за день свій склад у безкоштовне користування надав тернополянин Ігор Гірчак.
Знайти добровольців для розвантаження теж було доволі складно, ми не місцеві. Та й тут на допомогу прийшли херсонці – Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська. Коли я звернулася до Сашка й Тетяни пізно ввечері у п’ятницю, вони сказали: «Ми Вас не покинемо, щось вигадаємо». І разом із водієм Сергієм Ольшевським домовились з військовими, які підставили плече.
Дякуємо також нашим волонтерам – Олені й Віктору Тарасенкам!
За оперативну й креативну подачу цієї історії красно дякуємо нашим давнім надійним партнерам – Центр культурного розвитку “Тотем” / Centre of cultural development “Totem”!
Щиро дякуємо всім, хто долучився до збору й отримання цієї допомоги! Разом нам вдалося в рекордно короткий термін виконати це завдання!
Наступного дня перша частина вантажу поїхала до Великої Олександрівки, до якої повертається все більше людей.
Наталя Бімбірайте, директорка ГО “ІРЦ “Правовий простір”.

Ми терпляче чекали як проявить себе цей литовський “коник” в бойових умовах на Донбасі. Сьогодні отримали довгоочікувану вісточку.
Наприкінці 2022 року ІРЦ «Правовий простір» передав позашляховик Nissan Terrano військовій частині, яка визволяла Херсонщину, а нині боронить Донбас. Там служать і херсонці.
Ще навесні 2022-го наші литовські партнери – громадська організація AID for Southern Ukraine (українською «Допомога Півдню України»)почали збирати й передавати нам допомогу. Великий попит тоді був й лишається на позашляховики. 
І ось ще одна автівка приїхала з Литви в гарячу точку та наближає нашу перемогу!
Щиро дякуємо нашим литовським друзям і партнерам, всім, хто пожертвував кошти, час і зусилля, особливо Viktorija Gorbatenko Laurynas Maksvytis Vytenis Daubaras !
Щиро дякуємо литовському волонтеру Giedrius Latakas і всій команді, які організували доставку кількох автівок разом з нашою до польсько-українського кордону.
Дякуємо невтомним херсонським волонтерам Тетяні Шкодівській, Марині Єлисеєвій, Олені Шкодівській, Сергію Пучкову, Олені Тарасенко, які доставили авто в Україну й передали ЗСУ.
Автівка вже пройшла випробування на витривалість по бездоріжжю.
Слава Україні!
Už mūsų ir jūsų laisvę!

Хочемо познайомити усіх небайдужих людей та тих, хто прагне розвиватися сам та покращувати життя у своїх громадах з місією, цінностями та напрямками діяльності нашої організації – ІРЦ “Правовий простір”. Переконані, що об”єднавшись можна досягати цілей та втілювати мрії! Завдяки навчанню нашої волонтерки Марини Войтенко в Академії громадського активізму, ми стали переможцями конкурсу міні-грантів на покращення комунікаційної спроможності. Маємо честь поділитися результатом – відео про нашу організацію. Команда ІРЦ “Правовий простір” щиро вдячна за можливість Академії громадського активізму – програмі, яка реалізується Фондом Східна Європа та Internews Ukraine за підтримки проєкту USAID Демократичне врядування у Східній Україні. Дякуємо за натхнення, допомогу й участь у створенні ролику Еллі Петренко, Ларисі Оленковській, Олені Афанасьєвій, Максу Афанасьєву та Центру культурного розвитку “Тотем” / Centre of cultural development “Totem”