У Херсоні ідеалізується роль Катерини II в питанні заснування міста, тоді як розкопки українських археологів свідчать про те, що середньовічне городище на місці Херсона існувало ще в 14-15 столітті.
Про це в ході онлайн круглого столу в Укрінформі розповіла голова правління Херсонської міської громадської організації «Культурний центр Україна – Литва» Наталя-Дануте Антано Бімбірайте.
«У Херсоні ідеалізується роль Катерини II і Потьомкіна, і не дай Бог сказати, що не вони заснували Херсон, що була давніша історія цього місця», – сказала керівник культурного центру.
Причому, додала вона, перебільшують роль Катерини II і Потьомкіна навіть люди висловлюються з історичною освітою.
За її словами, все це – результат інформаційних воєн Росії проти України, яким необхідно протистояти.
«Що потрібно робити – потрібно давати альтернативну думку, проливати світло і відкривати маловідомі та невідомі сторінки нашої історії», – вважає правозахисниця.
За її словами, на Херсонщині п’ятий рік проводиться археологічне дослідження, результати якого «повинні змінити свідомість людей».
«Інститут археології Національної академії наук України проводить археологічні розкопки в середньовічному городищі Тягинь – це 40 км від Херсона. Вчені зробили відкриття, вони відкопали частину фортеці, що свідчить про існування середньовічного городища часів 14-15 століття», – розповіла Бімбірайте.
На її думку, це відкриття «загалом змінює уявлення про історію Херсона» і має змінити свідомість, оскільки «до 18 століття Росії тут не було і бути не могло – на той момент Московія була дуже далеко і вона була дуже слабкою».
Джерело: Укрінформ